دوره های آموزشگاه موسیقی هیوای هنر

آموزشگاه موسیقی هیوای هنر دارای اساتید مجرب و محیطی کاملا حرفه ای با مجوز رسمی در خدمت تمامی علاقمندان به یادگیری موسیقی در همه ی رشته های موسیقی است.
 
در آموزشگاه موسیقی هیوای هنر یکی از مراحلی که قبل از شروع دوره ها بسیار اهمیت دارد تعیین سطح هنرجوست . در این بخش از هنرجو تست گرفته می شود و با ارزیابی هنری ، استاد متناسب با هنرجو انتخاب می شود. با توجه به ارزیابی انجام شده یکی از سطح های زیر برای هنرجو در نظر گرفته می شود:

 

آموزش
سطح مبتدی

بخش اول گروهی هستند که تازه با ساز و الفبای موسیقی ( نت ) آشنا می شوند و قاعدتأ زمان بیشتری نیاز دارند که بتوانند در سازی که انتخاب کردند مسلط شوند در این دوره هنرجوها با کمی از نت هایی که فراگرفتند می توانند صدای ساز را به خوبی بشناسند و با کمک اساتید خود در مسیر درست از موسیقی قرار بگیرند. در این دوره انتخاب استاد موسیقی بسیار نقش مهمی در پیشرفت هنرجو ایفا می کند.

آموزش
سطح نیمه حرفه ای

در این دوره هنرجوها به درستی مسیری که انتخاب کرده اند را پیش می روند و معمولا با ساز کاملا آشنایی پیدا کرده اند و به الفبای موسیقی تا حدود زیادی مسلط شده اند.

آموزش
سطح حرفه ای

در این دوره هنرجوها به درستی توانسته اند تمامی دوره ها را به دقت و پشکار بالا پشت سر بگذارند و در این مقطع به تمامی نت ها مسلط هستند و می توانند به درستی ساز خود را بنوازند. در پایان این دوره اگر هنرجو تمایلی داشته باشد می تواند از طرف اساتید یا آموزشگاه موسیقی به گروه هایی از موسیقی معرفی شود.


از جمله دوره های آموزشی که در آموزشگاه موسیقی هیوای هنر برگزار می گردد و هنرجویان پس از تعیین سطح و گذران دوره های مقدماتی وارد یکی از آنها می شوند می توان به دوره های زیر اشاره کرد که توضیح مختصری در رابطه با هر دوره آورده شده است.
متقاضیان می توانند از طریق لینک درخواست مشاوره یا ثبت نام جهت پر نمودن این فرم اقدام نمایند. همچنین مراجعه کنندگان جهت پاسخگویی سریع می توانند به واتساپ آموزشگاه در بالای صفحه پیام ارسال نمایند.
 

موسیقی کودک

Image

موسیقی کودک (ارف کودکان) ،یکی از بهترین و جذابترین روش ها برای یادگیری کودکان است، در این دوره بچه ها با موسیقی می توانند ارتباط خوبی برقرار کنند که آن هم به دلیل آرامش و نشاطی است که از موسیقی فرا می گیرد، معمولا  از چهار سالگی می توانند آموزش را شروع کرده و تا ۵ سالگی سازهای ابتدایی مانند بلز و فلوت و طبلک را بنوازند ، از نکات قابل تامل این بخش از موسیقی می توان به تقویت ضریب هوشی و عملکرد همزمان دو نیمکره مغز اشاره کرد، پس از پایان این بخش استعدادکودک تعیین شده و می تواند به درستی ساز تخصصی خود را انتخاب کند.

سه تار

Image
سه تار سازی سبک و ظریف است که جزء خانواده ی سازهای زهی است  صدای بم تر و ظریف تر از تار دارد ، سه تار نیز یک ترم دوره مقدماتی دارد که در همان دوره هنرجو می تواند آهنگ های کوچک را بنوازد.

سنتور

Image
در دوره ی مقدماتی سنتور هنرجو آموزش نت و بعلاوه مضراب زنی را خواهید آموخت که بعد از تمریناتی که به هنرجو داده می شود که نقش مهمی در قوی تر شدن مضراب زنی ایشان دارد ، وارد مرحله ی پیشرفته یعنی ردیف زنی خواهند شد. البته برای پشت سر گذاشتن دوره ی مقدماتی باید تلاش و تمرینات زیادی انجام گیرد.

پیانو

Image
ساز پیانو معمولا مخاطب و متقاضی زیادی دارد که هنرجویان بعد از تعیین سطح با استاد مناسب از دوره مقدماتی تا پیشرفته آموزش می بینند. دوره ی پیانو مقدماتی  ۱ ترم است و بعد از آن هنرجو وارد مراحل بالاتر می شود و روند سرعت به نوع تمرین و تلاش هنرجو بستگی دارد.

 

 

 

 

تار

Image
تار هم از خانواده ی ساز های زهی است که صدای پر حجمی دارد ،دوره ی مقدماتی تار یک ترم است و بعد از آن هنرجو به آسانی می تواند چندین آهنگ را بنوازد.

تنبک

Image
تنبک از خانواده ی سازهای کوبه ای است که با نت نواخته می شود. دوره های تنبک از سازهای کوبه ای دیگر کمی بیشتر طول می کشد که آن هم به دلیل داشتن جزئیات بیشتر است. تنبک به دلیل ریتم بخشیدن به ارکست های ایرانی معمولا نقش قابل توجهی در گروهنوازی دارد.

ویولن

Image
ساز ویولن بر خلاف تصور خیلی ها که گفته می شود بسیار سخت است ،مانند همه ی سازهای دیگر با نت ( الفبای موسیقی ) نواخته می شود بسیار آسان و دلنشین است. ویولن به دلیل ساختار فیزیکی ذهنیت دشواربودن را به مخاطب القا می کند. ویولن به دلیل جزئیات بیشتر دو دوره مقدماتی نیاز داشته و بعد از آن به تلاش و تمرینات هنرجو بستگی دارد.

 

 

 

گیتار

Image
گیتار که از خانواده ی سازهای زهی است مانند سازهای دیگر یک ترم استیک دوره مقدماتی داشته و پس از آن دوره ای آغاز می شود که هنرجو به راحتی می تواند چندین آهنگ بنوازد که البته میزان تمرین و ممارست هنرجو  در یادگیری از اهمیت بسزایی برخوردار است.

دف

Image
دف نیز از سازهای کوبه ای است که با وجود سبک بودن ساز ، صدای قابل توجهی دارد. خیلی از مخاطبان دف بر این تصور هستند که نواختن ساز دف نیازی به نت ندارد ولی بر خلاف باور آنها دف نیز با نت نواخته می شود. دوره های مقدماتی دف نیز یک ترم است.